Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 07.05.2012 21:26:15 

Marcela Krčálová - NEW IDEA

Kdo jsem

 

 

 Něco málo o sobě...

Jsem žena, která si žije svůj obyčejný život.
Tato věta může vypadat jako klišé, ale ráda žiji ty ,,úplně obyčejné věci" v životě, které v sobě skrývají velikou sílu, krásu, hloubku a inspiraci.

Touha zjistit, kdo vlastně opravdu jsem, co jsou mé dary i stíny mne přivadla na úžasnou cestu vědomějšího a bohatšího života, kde každý den se stává dnem díkůvzdání.

Neustálé sebevzdělávání a zároveň vnitřní potřeba nejenom šířit informace, ale především získané prakticky využívat mne přivedlo k mé současné práci s lidmi

Trvale žiji v Trutnově, kde provozuji většinu své poradenské praxe.

Aktivně jsem se zůčastnila těchto seminářů a workshopů


Tři víkendové workshopy s ohňovým tancem , vedené charizmatickým indiánem EMAHÓ a třítýdenní workshop       v Leysinu (Švýcarsko), kde se propojila Cesta srdce (EMAHÓ), Cesta mysli (Lama Tarchin Rinpoche                       se skupinou budhistických mnichů) a Cesta Země (moudrosti, rituály a sweetlodge se skupinou indiánů                   z kmene Lakota Sioux). Tento několikadenní pobyt dodnes považuji za jeden z nejdůležitějších mezníků              mého života.

Dále:

* základní kurz Bachovy květové terapie,
* základní i pokračovaci kurz aromaterapie u Karla Hadka,
* kurz speciálních regeneračních masážních technik u Josefa Rudolfa
*
základní kurz hlubinné abreaktivní psychoterapie u Andreje Dragomireckého
*
vzdělávací program Pedagogického centra Hradec Králové – Přístupy alternativní medicíny
*
kurz REIKI 1. 2.a 3.stupeň Usui system.
*
holotropní dýchání u PhDr.Zdeny Kmuníčkové a Michaela Vančury

Velkým zlomem pro mne byl podzim roku 2003, kdy jsem se poprvé zúčastnila otevřené pěvecké dílny,                kterou provázela svým neopakovatelným způsobem zpěvačka Ida Kelarová. Její práce s hlasem,                             s ryzostí, autenticitou a čistotou projevených emocí, spojené s nesmírně tvořivou energií mne velice oslovila.

Dalším důležitým krokem na mé cestě k sobě samé byl desetidenní workshop Píseň mé duše - pěvecká dílna Idy    s neopakovatelnými terapeutickými prvky (např.čtyřdenní pobyt ve tmě ). V následujícím roce jsem již provázela účastníky stejného workshopu jako pomocník.

Splněným snem mohu nazvat své tříleté členství v mimořádném projektu mezinárodního sboru Apsora.

***

V témže roce jsem se poprvé setkala s metodou rodinných konstelací – na semináři paní Moa Doris Grevenstette (Německo).
V letech 2006 - 2007 jsem u této lektorky absolvovala intenzivní sebe-projasňující trénink v celkovém rozsahu přibližně 130 hodin.

Její semináře znamenaly další velký posun v mém životě a také proto jsem se rozhodla „přinést“ konstelace            k nám do Trutnova.
Ujala jsem se organizování seminářů rodinných a systemických konstelací, které vedl PhDr. Jaroslav Simon            v rozsahu cca 120 hodin a též se jich aktivně účastnila.

Většina dalších absolvovaných seminářů se týkala opět konstelační práce pod vedením např. Wilfrieda Nellese      a Manuelly Erdödy, supervizní konstelace pod vedením Jana Bílého a konference konstelací v r. 2009.

Srdeční záležitostí se pak pro mne staly šamanské konstelace Daana van Kampenhouta .

* r. 2007 – Ženská skupina Loukov (PhDr.Yvonna Lucká)

* r. 2008 – Stargate Loukov /studijní skupina změněných stavů vědomí
(pod vedením 
PhDr.Yvonny Lucké a PhDr.Luboše Koberleho)

* r. 2009 – Muzikoterapie I  (Lubomír Holzer)
* Setkání s biosyntézou (PhDr. Yvonna Lucká,
PhDr.Barbora Janečková)

V létě r. 2010 jsem ukončila školu tantrických masáží u Richarda Vojíka a Denisy Palečkové a svoji masérskou činnost
ukotvila získáním certifikátu (masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví akreditovaný     MŠMT ČR)

Od roku 2007  provázím semináři rodinných a systemických konstelací pod názvem VŠECHNY MOJE VZTAHY,        pořádám celodenní prožitková setkání Ženský kruh, Ženský kruh s doteky tantry, Dotýkání, Esence Života.

Poskytuji též individuální poradenství pro ty, kterým z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje práce ve skupině.

Tantrické masáže - především základní „Umění doteku“ používám stále vice a více v kombinaci s konstelacemi
a  tantrické prvky se již staly nedílnou součástí a obohacením našich Ženských kruhů.

Tantra a tantrické masáže pro mne znamenají cestu k sebepoznání v oblastech tělesného prožívání, které bývalo často v našich ženských liniích  tabuizované. Tím, jak citlivěji a hlouběji prožívám samu sebe, mohu snáze podporovat a provázet ženy, které jsou ochotny projít svými osobními zraněními a traumaty a otevřít se láskyplně vztahu ke svému tělu, sexualitě, potěšení a vášni k životu .

Na seminářích se často dotýkáme základních témat: rovnováha dávání – braní, důvěra, bezpečí, prvotní napojení  s matkou skrze láskyplný dotek...

Masážní rituály jsou pak postupným, jemným posouváním vnitřních i vnějších hranic žen, které znovu získávají důvěru v bezpečný a léčivý dotek a v to, že mohou být jemně, pozorně a s láskou hýčkány  - někdy poprvé ve svém životě, třeba i v důchodovém věku...:-))

Marcela Krčálová

 
 

 

TOPlist